0713-6474101

0713-6474217
ثبت نام
ورود
  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg
  • 04.jpg

مقايسه تكنولوژي دوربين مدار بسته, AHD , HDSDI , HDCVI 960 H, HDTVI , IP
 
اين مقاله برداشتي است از وب سايت تخصصي دوربين اينفو
 در اين مقاله سعي داريم تا تفاوت هاي بين تكنولوژي هاي موجود در بازار دوربين مداربسته را با هم مقايسه كنيم تا بتوانيم با مزايا و معايب هر كدام از آن ها بيشتر آشنا شويم.
اما مشکلی که بوجود آمده انتخاب از میان این فناوری‌ها است!
اين مقاله به شما كمك مي كند تا بهتر بتوانيد از ميان اين تكنولوژي ها بهترين گزينه را انتخاب كنيد و ديگر جاي سوالي براي شما باقي نخواهد گذاشت. .

تلویزیون پروتکل اینترنت (آی پی تی وی/IPTV) چه مشخصاتی دارد، مزایای آن چیست و برای بهره برداری از آن به چه امکاناتی نیاز است؟

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه اطلاع رسانی علمی «اکسپلنیشن استاف/explanation that stuff»اولین سوال در زمینه آی پی تی وی، تلویزیون پروتکل اینترنت Internet Protocol TV یا تلویزیون تعاملی این است که چرا فرد دیگری باید تصمیم بگیرد مخاطب چه برنامه ای را تماشا کند و چه برنامه ای را نبیند.
در شرایط کنونی حتی اگر دستگاه مجهزی در منزل داشته باشید که بتواند برنامه ها را ضبط کند؛ باز هم انتخاب ها بسیار محدود است.
آیا بهتر نبود تماشای تلویزیون مانند جست وجو در اینترنت بود و فرد می توانست برنامه ای را که می خواهد تماشا کند، برگزیند؟ این یکی از مزایای آی پی تی وی است که از فناوری اینترنت برای رساندن برنامه های مورد نیاز مخاطبان کمک می گیرد.

در ساختمان هایی که تعداد زیادی گیرنده تلویزیونی وجود دارد (مانند هتل ها و برج های مسکونی) در صورتی که بخواهیم برای هر گیرنده یک آنتن مجزا نصب نماییم مشکلاتی مانند موارد ذکر شده در زیر بروز خواهند کرد:
* محدودیت فضایی پشت بام برای نصب تعداد زیادی آنتن
* اثر انعکاسی و القا یی آنتن ها بر یکدیگر
* هزینه بالای نصب آنتن برای تک تک گیرنده ها و سیم کشی آنتن تا گیرنده
* از بین رفتن زیبایی ظاهر ساختمان و به وجود آمدن جنگلی از آنتن ها
* حجم بالای سیم کشی آنتن ها تا گیرنده نیز مشکلاتی به وجود خواهد آورد

اینترنت اشیا (IOT)  چیست ؟

شاید وقتی جان رامکی (John Romkey) جوان برای اولین بار یک توستر را از طریق اینترنت در سال ۱۹۹۰ کنترل کرد، هرگز از ابعاد ایده ی خود مطلع نبود. در اکتبر سال ۱۹۸۹ درست پیش از برگزاری کنفرانس INTROP، دن لینچ رئیس وقت کنفرانس به جان قول داد که اگر بتواند توستر را به شبکه اینترنت متصل نماید، جایگاه ویژه ای در بین بازدید کنندگان به او اختصاص می دهد. احتمالا این مسئله در ذهن آقای لینچ آنقدر بعید بود که بتواند چنین قولی به جان بدهد. اما توستر در مقابل چشم همگان با استفاده از پروتکل TCP/IP به شبکه وصل شد و جان توانست آن را روشن و خاموش کند.

سیستم های کنترل هوشمند اتوماسیون ساختمان (Home Automaion)   

این نوع سیستم یک سطح هوشمند منطقی است با برنامه ریزی و کنترل اتوماسیون ساختمان در تمامی فضاها با سطح دسترسی برنامه ریزی شده در قالب سناریوهای هوشمند برای کاربرها که در ساختمان تعریف میشود .

از مزایای این سیستم ها بهبود و کاهش مصرف انرژی ، سهولت در زندگی افراد ، دسترسی و کنترل از راه دور ساختمان توسط مالکین و کاربران و ..... می باشد .